Drinków bez uśmiechu się nie podaje!
Jerzy Czapla, Mistrz Polskich Barmanów

Jeśli interesuje Cię praca barmana, dobrze trafiłeś, to kurs dla Ciebie!
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie ogłasza nabór na kurs „Barman” stopień podstawowy prowadzony przez Mistrza Polskich Barmanów - Jerzego Czaplę, Prekursora Stylu Flair w Polsce.

Profesja barmana, jako jedna z niewielu pozwala łączyć pracę z zabawą. Profesjonalny, intensywny kurs ”Barman” przygotuję Cię do wykonywania wymarzonego zawodu. Podczas kursu nabędziesz wiedzę i umiejętności barmańskie jednocześnie rozbudzając swoją pasję do zawodu.

Czas trwania: 30 godzin zegarowych (10% teorii – 3 godziny i 90% praktyki – 27 godzin).

Termin: 08.12.2021 r. - 14.12.2021 r.  (poniedziałek – czwartek  w godz. 9.00-15.30, piątek w godz. 08.00 – 12.00).

Cena kursu: 1.050 zł.  Cena zawiera pełne wyposażenie baru wraz z alkoholami, syropami, barkiem mobilnym, owocami, szkłem, materiałami szkoleniowymi i napojami.

Wykładowcą jest Mistrz Polskich Barmanów Jerzy Czapla
, prekursor Stylu Flair w Polsce. Osoba z wieloletnim stażem pracy w gastronomii. Pan J. Czapla kursy prowadzi od 25 lat, z czego od 20 lat w Centrum Szkolenia Barmanów z własnym programem autorskim. Laureat wielu konkursów barmańskich w kraju i za granicą. Kilkukrotny Mistrz Polski.
Efektem szkolenia barmańskiego jest zdobycie wiedzy zawodowej i umiejętności praktycznych niezbędnych do samodzielnej pracy w barze.

Program zajęć:

- Bar-historia powstania.

- Sztuka prowadzenia baru.

- Początki zawodu barman, jako rzemieślnik.

- Wprowadzenie do zawodu barmana.

- Poznawanie sprzętu i szkła barowego.

- Nauka technik mieszania wraz z rodzajami sprzętu barowego.

- Normy spożywania napojów alkoholowych.

- Profil technologii i towaroznawstwa napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

- Produkcja, podział i charakterystyka wódek czystych.

-Kontinuum wódki gatunkowe.

- Poznawanie win gronowych i piwa zarys.

- Psychologiczne uwarunkowania pracy z gośćmi.

- Prezentacja Blendera Waring i drinków Slim & Fit

- Propozycja Soft drinków wspomagających walkę z KoronaWirus (COVID19)

- Historia, charakterystyka Flair, czyli alternatywnej sztuki barmańskiej wykładowca jest prekursorem stylu wolnego w Polsce.

- Ćwiczenia praktyczne z czterech podstawowych technik mieszania.

- Long,Short, Soft i Divers.

- Drinki na kawie i herbacie.

- Ćwiczenia praktyczne technik miksowania napojów alkoholowych i bezalkoholowych 85% trwania kursu.

Po kursie uczestnik otrzymuje Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z dnia 8 kwietnia 2019 r. poz. 652).

Chęć uczestnictwa w kursie można zgłaszać telefonicznie pod nr tel.603-372-449 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.